A háttérben és a színpadon is jelesre vizsgáztak

Aerobik

2017. október 30.

Október utolsó hétvégéjén a Magyar Torna Szövetség aerobik szakága és a PSN Zrt. közösen rendezte a Magyar Kupa döntőjét és a Hungarian Aerobic Open versenyt, amelyre tizenhárom országból közel ezer sportoló érkezett.

Huszonkét hazai sportegyesület legjobbjai mérték össze tudásukat a Magyar Kupa döntőjében a Lauber Dezső Sportcsarnokban, ahol már csak az ország hat legjobb versenyzője, illetve csapata vehetett részt. A Hungarian Open nemzetközi versenyen pedig az utánpótlás korosztályúak és a felnőttek is bemutatták gyakorlataikat, így összesen tizenhárom nemzet képviselőinek szurkolhattak a nézők a lelátóról. A PSN Zrt. Sportiskola aerobik szakosztályának vezetője, Réfi Eszter versenyigazgatóként a szervezési feladatokból is jócskán kivette a részét házigazdaként, emellett tanítványai is színpadra léptek a hétvége során.

-          Különleges és fárasztó verseny volt minden szempontból, hiszen amellett, hogy versenyigazgatói teendőimet is el kellett látnom, edzőként és bíróként is részt vettem a megmérettetésen, így szinte minden fronton megtapasztaltam a hétvége szépségeit és nehézségeit egyaránt. Az európai országokon kívül még Új-Zélandról is érkeztek versenyzők, akik rengeteget utaztak azért, hogy Pécsett színpadra léphessenek, de szép emlékekkel és csillogó érmekkel távoztak Pécsről – kezdte a korábbi Európa-bajnok sportoló.

A PSN Zrt. Sportiskola versenyzői már az első, pénteki napot is kiválóan kezdték, majd szombaton és vasárnap is sorra zsebelték be az érmeket a pécsiek.

-          Pénteken és szombaton is remekeltek a PSN Zrt. Sportiskola versenyzői, a zárónapon, vasárnap pedig feltették a koronát az egész hétvégés teljesítményükre. Ami a szervezés részét érinti, azt gondolom, hogy nagy fába vágtuk a fejszénket, elképesztően nagy rendezvényen vagyunk túl, amely nem lett volna ilyen sikeres, ha nem egy ilyen fantasztikus csapat áll a rendezvény mögött. Nagyon köszönöm mindenkinek, a kollégáknak, a versenyzőknek, a szülőknek és természetesen az edzőknek is, nagyon nagy büszkeség számomra, hogy egy ilyen fantasztikus közösséghez tartozhatok. Külön öröm volt számomra, hogy a verseny után nagyon pozitív visszajelzések érkeztek mind a versenyzők, mind a szövetségi képviselők részéről, így minden szempontból elégedetten zárhattuk a pécsi megmérettetést – árulta el Réfi Eszter, akinek hosszú éveken át tartó munkájának is köszönhető az a nagy szeretet és összetartás, ami a pécsi aerobikos közösséget jellemzi.

Az egyéni sikerek mellett az egyesületet is díjazták a nagyszabású megmérettetésen, a Magyar Kupa összesítésében a PSN Zrt. Sportiskola aerobik szakosztálya volt a harmadik legeredményesebb klub az országban a 2017-es esztendőben, emellett szintén a harmadik helyen végzett a legtöbb versenyzőt indító összesítésben is.

A PSN Zrt. sportolóinak eredményei:

Magyar Kupa pénteki nap:
Sportaerobik UP 3 (9-11 év) férfi egyéni: Gábor Donát 2. hely
Sportaerobik UP 3 trió: Dóra Luca, Ratalics Barbara, Tímár Viktória 3. hely
Sportaerobik UP 3 női egyéni: Dóra Luca 5. hely
Hun Open és Magyar Kupa Döntő eredmények:
UP 2 (12-14 év) aerodance: Bedő Csenge, Keller Lilla, Keszei Kata, Pintér Vanessza, Sal Kinga, Sümegi Mendi, Szommer Hédi, Várdaróci Gréta 1. hely
UP 1 (15-17 év) aerodance: Baranyi Fanni, Bleszity Virág, Csontos Nelli, Illés Kata, Katona Virág, Mudik Fanni, Ostrosics Réka, Ulrich Dominika 2. hely

Magyar Kupa Döntő szombati eredményei:
Basic UP 4 (7-9 év):
Trió: Böhönyei Bianka, Sárosi Luca, Szirtes Míra 4. hely
Csoport: Böhönyei Bianka, Bognár Adrienn, Hegedűs Fanni, Mudik Kevin, Sárosi Luca, Szirtes Míra 5. hely
Basic UP 2:
Női egyéni: Bedő Csenge 3. hely
Trió: Bedő Csenge, Farkas Fanni, Várdaróci Gréta 1. hely
Csoport: Bleszity Lotti, Garami Anna, Horvay Anna, Vekedel Nóra, Vekedel Viktória 5. hely
Basic UP 1:
Női egyéni: Baranyi Fanni 2. hely
Trió: Bérces Veronika, Helmrich Hanna, Kondor Kitti 5. hely
Csoport: Bábel Fiametta, Baranyi Fanni, Bérces Veronika, Helmrich Hanna, Kondor Kitti 2. hely
Basic felnőtt:
Női egyéni: Jenna Eggenstein 2. hely
Challenge UP 4 csoport:
Almási Hanna Izabella, Iván Léna, Kovács Gréta, Márton Nóra, Miklós Eszter, Paulovics Dóra, Sánta Nadin 4. hely
Challenge UP 2 csoport:
Beck Borbála, Füzes Léna, Gyenis Laura, Nagy Zóra, Pető Gréta, Szegő Szonja 3. hely
Hun Open selejtező eredmények:
Ákoshegyi Dóra 5. helyen, míg Mazács Fanni 3. helyen jutott a vasárnapi döntőbe.

vasárnap:
Sportaerobik
UP 2 csoport: Huba Liána Lorka, Keszei Kata, Pintér Vanessza, Sal Kinga, Sümegi Mendi 3. hely (Hun Open 4. hely)
UP 1:
Női egyéni: Hun Open győztes lett Ákoshegyi Dóra! Ez az eredmény azért is különleges, mert Dóri 5. helyen jutott a döntőbe és nagy mélypontról felállva nyerte meg a versenyt.
Trió: Ostrosics Réka, Szabó Babett, Ulrich Dominika 2. hely (Hun Open 3. hely)
Csoport: Katona virág, Mudik Fanni, Ostrosics Réka, Szabó Babett, Ulrich Dominika 2. hely (Hun Open 3. hely)
Felnőtt:
Női egyéni: Mazács Fanni 2. hely - Hun Open
Férfi egyéni: mindkét versenyt toronymagasan megnyerte Bali Dániel!
Páros: Hegyi Dóra (Flex HD) - Bali Dániel mindkét versenyben aranyérmet szerzett!
Csoport: Mazács Fanni, Bali Dániel + Flex HD versenyzői: Hegyi Dóra, Szőllősi Panna és Farkas Balázs szintén 2 aranyérmet gyűjtött be.
Aerodance: PSN, Flex HD, Óbudai WDSE közös csapatával Mazács Fanni két győzelmet aratott.