A Veszprém vitte el Pécsről a kupát

Kézilabda

2013. április 14.

Az MKB Veszprém nyerte a férfikézilabda Magyar Kupát, ugyanis a Pécsett rendezett négyes döntő vasárnapi fináléjában könnyedén, 36-30-ra legyőzte a Pick Szegedet.

MKB Veszprém - Pick Szeged
36-30 (17-12)

G.: Dzsamali 6, Sulic 5, Iváncsik T. 5/5, Nagy L. 4, Császár 4/1, Gulyás 2, Rodrigez 2, Ugalde 2, Iváncsik G. 2, Laluska 2, Terzic 1, Oneto 1, illetve Ancsin 5, Sulc 5, Prodanovic 4, Larholm 4/3, Zubai 3, Pribanic 3, Buday 2, Vadkerti 2, Balogh 2

Hétméteresek: 6/6, illetve 4/3
Kiállítások: 12, illetve 4 perc

Két gyors veszprémi góllal indult a meccs, de a Buday, Ancsin páros közreműködésének köszönhetően a nyolcadik percben fordított a Szeged. A szeged egy ideig tudta tartani egy-kétgólos előnyét, Carlos Ortega időt is kért a 16. percben, amikor 8-6-ra vezetett a Szeged.
Ekkor már Fazekas állt a veszprémi kapuban, aki fontos védésekkel hozta lendületbe kissé álmosan kezdő csapatát, és az időkérés után két perc alatt átvette a vezetést a Veszprém.

Két veszprémi kulcsember, Sulic és Nagy László már az első félidőben összeszedte második kiállítását, de a játékrész hajrája a címvédőnek sikerült jobban, amely egynás után lőtt a gólokat, és ötgólos vezetéssel mehetett szünetre.
Fordulás után ott folytatódott a találkozó, ahol az első félidőben abbamaradt: bár a szegediek szerezték az első gólt, a Veszprém sorra eredményesen zárta a támadásait, míg a szeged tanácstalannak tűnt a veszprémi kapu előtt, így a 41. percre 24-15 volt az állás, azaz tulajdonképpen el is dőlt a finálé. A hátralévő időben a Szeged egyszer még felzárkózott öttalálatnyi különbségre, de a Veszprém így is magabiztosan őrizte a tetemesnek tűnő előnyét, s végül a vártnál talán könnyebben hódította el a Magyar Kupát.

A harmadik helyet a Csurgó szerezte meg, miután a délelőtti bronzmérkőzésen 35-21-re nyert a másodosztályú Balassagyarmat ellen.

(Forrás: MTI/ORIGO)

KORÁBBAN ÍRTUK:

Kézikupadöntő: fogyó jegyek, sajtóakkreditáció

Április 13-14-én Pécsett rendezik meg a férfikézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét. Az érdeklődés óriási, vasárnapra Pécsett minden jegy elkelt. A rendezők még  várják az újságírók akkreditációs kéréseit.

Médiaakkreditáció

A rendező Veszprém KC tájékoztatása szerint a média képviselői az alábbi elérhetőségeken igényelhetnek sajtó- (és fotós) akkreditációt.

Ügyintéző: Hornung Veronika
E-mail: mkbakkreditacio@gmail.com
Tel.: 88/566-400

A Veszprém KC ezúton is felhívja a média tisztelt képviselőinek figyelmét, hogy az akkreditációt kérők számára annak elfogadása és elutasítása esetén is visszajelzést küldenek, vagyis az akkreditálás a visszaigazolással és nem a kérelem elküldésével lép érvénybe!

A Magyar Kézilabda Szövetség elnökségének döntése nyomán Pécsett, a Lauber Dezső Sportcsarnokban rendezik meg a férfikézilabda Magyar Kupa idei négyes döntőjét (a rendező ezúttal is a Veszprém KC, amely a PSN Zrt.-től bérli a sportcsarnokot).

Belépőjegyek

Szombat: A két mérkőzésre együtt érvényes napijegy ára 2000 Ft.
A Veszprém KC kizárólag szombatra diákjegyet is kibocsát - a két mérkőzésre együttesen 1000 Ft-ért.
(A diákigazolvány meglétét a mérkőzésre történő belépésnél a biztonsági személyzet ellenőrizni fogja!)

Vasárnap: a két mérkőzésre együttesen érvényes napijegy egységesen 3000 Ft (erre a napra diákjegy nincs).
(VASÁRNAPRA MÁR CSAK NAGYON KORLÁTOZOTT SZÁMBAN ÉS CSAK AZ "E"- (A KELETI KAPU MÖGÖTTI) SZEKTORBA KAPHATÓAK JEGYEK!)

Pécsett, a Lauber Dezső Sportcsarnokban (belépés a Dr. Veress Endre utca felőli, délnyugati bejáratánál) lesz elővételi árusítás, az alábbi időpontokban.

Pécs, 4000 néző
gól: Dzsamali 6, Sulic 5, Iváncsik T. 5/5, Nagy L. 4, Császár 4/1, Gulyás 2, Rodrigez 2, Ugalde 2, Iváncsik G. 2, Laluska 2, Terzic 1, Oneto 1, illetve Ancsin 5, Sulc 5, Prodanovic 4, Larholm 4/3, Zubai 3, Pribanic 3, Buday 2, Vadkerti 2, Balogh 2
hétméteresek: 6/6, illetve 4/3
kiállítások12, illetve 4 perc

gól: Dzsamali 6, Sulic 5, Iváncsik T. 5/5, Nagy L. 4, Császár 4/1, Gulyás 2, Rodrigez 2, Ugalde 2, Iváncsik G. 2, Laluska 2, Terzic 1, Oneto 1, illetve Ancsin 5, Sulc 5, Prodanovic 4, Larholm 4/3, Zubai 3, Pribanic 3, Buday 2, Vadkerti 2, Balogh 2

kiállítások: 12, illetve 4 perc

Ekkor már Fazekas állt a veszprémi kapuban, aki fontos védésekkel hozta lendületbe kissé álmosan kezdő csapatát, és az időkérés után két perc alatt átvette a vezetést a Veszprém. Két veszprémi kulcsember, Sulic és Nagy László már az első félidőben összeszedte második kiállítását, de a játékrész hajrája a címvédőnek sikerült jobban, amely egynás után lőtt a gólokat, és ötgólos vezetéssel mehetett szünetre.

Két gyors veszprémi góllal indult a meccs, de a Buday, Ancsin páros közreműködésének köszönhetően a nyolcadik percben fordított a Szeged. A szeged egy ideig tudta tartani egy-kétgólos előnyét, Carlos Ortega időt is kért a 16. percben, amikor 8-6-ra vezetett a Szeged. Ekkor már Fazekas állt a veszprémi kapuban, aki fontos védésekkel hozta lendületbe kissé álmosan kezdő csapatát, és az időkérés után két perc alatt átvette a vezetést a Veszprém.