Egyéni csúcsokat döntöttek az atléták

Atlétika

2017. február 10.

2017.02.04-05-én, Budapesten a SYMA–csarnokban rendezték meg a 2017. évi Fedettpályás Újonc és Serdülő Atlétikai Bajnokságot.

A PSN Zrt. újonc (13 évesek) és serdülő (14-15 évesek) ügyességi és gyalogló atlétái kiváló teljesítménnyel zárták a két napot.

Fiatal sportolóink két bajnoki címet, egy második, és két harmadik helyezést értek el.

A két bajnoki címet Mészáros Babett újonc 3000 m-es gyaloglásban, és Skriván Bíbor serdülő 60 m-es síkfutásban hozhatta haza. Babett újoncként egyéni csúccsal (18:42.89) óriási küzdelemben győzött, Bíbor az egy évvel idősebb lányokat is maga mögé utasítva, új egyéni csúccsal, 7,94 mp-es remek idővel állhatott a dobogó legfelső fokára.

Serdülő magasugrásban Hergert Emese lepte meg a mezőnyt, aki új egyéni csúccsal (162 cm) vehette át az ezüstérmet.

Brunner Hugó az újoncok között 60 m síkfutásban és 60 m gátfutásban állhatott fel a dobogó harmadik fokára, szintén egyéni csúcsokat döntve.

A 2 nap során számos további egyéni csúcsnak is örülhettünk, és további 6 döntőben izgulhattunk fiatal sportolóinkért, akik a dobogós eredményeken túl egy 4. helyezést, kettő 6. helyezést és egy 8. helyet is begyűjtöttek.