Hírek

Visszatérővel erősítettek az aerobikosok

Aerobik

2018. április 11.

Sűrű versenyszezon előtt állnak a PSN Zrt. Sportiskola aerobik szakosztályának sportolói, hiszen a Világkupa-sorozat mellett különböző nemzetközi megmérettetéseken, a Gymnasiaden és a világbajnokságon is színpadra állnak a pécsiek a következő hetekben.

Visszatérővel erősítettek az aerobikosok

Március végén a portugáliai világkupával vette kezdetét a felnőtt aerobikosok nemzetközi szereplése, április elején pedig már az utánpótlás is bemutatkozott a Magyar Kupa 2018-as kiírásában. A sorozat első állomásán több érmet és szép helyezéseket is szereztek a pécsiek, amelyre nagyon büszke a szakosztály vezetője, Varga-Réfi Eszter.

- Természetesen soha nem lehetünk teljesen elégedettek, az első fordulóban ugyan még becsúszott néhány rontás, de ezeket biztos kijavítják majd a sportolók a második fordulóra. Gratulálok minden versenyzőnek, hiszen rengeteg munka áll az eredmények mögött, emellett köszönjük a családok támogatását és köszönet jár a felkészítő edzőknek is – fogalmazott a tréner.

A következő hetekben Portugáliában, Marokkóban, Szlovákiában és Japánban is összemérik tudásokat a pécsi aerobikosok a világ legjobbjaival, Varga-Réfi Eszter nagy várakozással beszélt a sportolói előtt álló időszakról:

- A marokkói Gymnasiaden a junior korosztály lép majd színpadra, Pécs városát összesen hat sportolónk öt formációban képviseli majd a középiskolások világversenyén. Nem sokat tudnak pihenni majd a gyerekek, hiszen a világbajnokságon is meg kell mutatniuk a felkészültségüket, ott pedig már a felnőttek is színpadra lépnek majd – mondta a szakosztályvezető, aki kiemelte, hogy ugyan az már megszokott, hogy Bali Dániel egyéniben és Mazács Fannival párosban is küzd meg az érmekért, de ezek mellett egy új gyakorlattal is készülnek, előbbiek ugyanis a Flex HD aerobikosával, Farkas Balázzsal trióban is színpadra lépnek majd.

A feltörekvő fiatalok mellett egy visszatérőnek is örülhetnek a csapattársak, hiszen Sümegi Odett sérülés miatt ugyan 2013-ban felhagyott a versenyzéssel, ám idén mégis úgy döntött, hogy az edzősködés mellett folytatni szeretné aktív pályafutását is.

- Odett az elmúlt években edzőként segítette a szakosztályunk munkáját, ám mindig is kacérkodott a visszatérés gondolatával, így 2018-ban a felnőtt aerodance csoport tagjaként újra színpadra áll majd. A sportágunknak ez a része sokkal táncosabb, mint a sportaerobik, nagyon látványos és show jellegű gyakorlatokkal készülnek a sportolók, nagyon örülök, hogy a csoport egy ilyen rutinos és kiváló aerobikossal egészült ki – zárta Varga-Réfi Eszter.


A PSN Zrt. Sportiskola aerobikosainak eredményei a Magyar Kupa első fordulójából:

Challenge up 4 csoport: Gáll Natália, Gerencsér Emma, Szűcs Noémi, Kántor Míra, Katona-Győr Léna, Nógrádi Borbála, Vránesics Médea 6. hely
Böhönyei Bálint, Emma Eggenstein, Rudolf Hanga, Pintér Rea, Farkas Lili 8. hely
Challenge up 3 csoport: Füzes Léna, Gyenis Laura, Szegő Szonja, Szauer Dóra, Rudolf Csenge, Torma Lívia 2. hely
Challenge up 2 csoport: Borbás Petra, Buzási Bettina, Gergely Anna, Nagy Zóra, Dinya Dorka, Schlapp Laura, Pető Gréta, Várhegyi Zsófia 6. hely
Basic up 4 trió:
Márton Nóra, Iván Léna, Hegedűs Fanni 3. hely
Bánki Dalma, Kovács Gréta, Sánta Nadin 6. hely
Basic up 4 csoport:
Márton Nóra, Iván Léna, Hegedűs Fanni, Bánki Dalma, Kovács Gréta, Sánta Nadin 3. hely
Basic up 2 női egyéni:
Horvay Anna 6. hely
Bogner Eszter 20. hely
Basic up 2 trió:
Bogner Eszter, Kilián Korinna, Vekedel Viktória 5. hely
Beck Borbála, Rabi Boglár, Sárosi Luca 9. hely
Bleszity Lotti, Hámor Mínea, Vekedel Nóra 10. hely
Basic up 2 csoport:
Bogner Eszter, Bleszity Lotti, Horvay Anna, Kilián Korinna, Vekedel Nóra, Vekedel Viktória 3. hely
Gál Hanna, Hámor Mínea, Rabi Boglár, Tomsics Hanna, Vétek Henrietta, Vétek Réka 14. hely

Sportaerobik UP 3
Egyénik: 
Mudik Kevin 2. hely
Laklia Vanda 5. hely
Szendelbacher Borka 6. hely
Dóra Luca 9. hely 
Triók: 
Böhönyei Bianka, Bognár Adrienn , Szirtes Mìra 6. hely
Dóra-Laklia-Szendelbacher 11. hely 
Almási Hanna Izabella, Miklós Eszter, Paulovics Dóra 12. hely 
Csoport: 
Dóra-Bognár-Laklia-Szirtes-Szendelbacher 5. hely 
Sportaerobik UP 2
Egyénik:
Gábor Donát 3. hely 
Huba Liána Lorka 10. hely 
Triók:
Keszei Kata, Sal Kinga , Sümegi Mendi 8. hely 
Keller Lilla, Szommer Hédi, Pintér Vanessza 14. hely 
Csoportok:
Keszei-Sal-Pintér-Huba-Sümegi 4. hely 
Fehér Liána, Tímár Viktória, Ratalics Barbara, Szommer-Keller 7. hely
Aerodance:
Kocsis Karina, Keller-Szommer-Huba-Pintér-Sal-Sümegi-Ratalics 3. hely
SA UP 1
Egyéni:
Ákoshegyi Dóra 2. hely
Trió:
Ostrosics Réka, Szabó Babett, Ulrich Domonika 2. hely
Ők hárman kiegészülve Mudik Fannival és Bleszity Virággal, ezüstérmet szereztek csoportban is.
Ákoshegyi Dóri, a Flex HD-val és az Óbudai WDSE-vel közös egységekben 2 aranyérmet szerzett (trió és csoport).
Ugyanezen 2 egyesület közreműködésével, Ulrich Dominikáék aerodance csapata 1. helyen végzett.
UP 1 aerodance:
Bábel Fiametta, Farkas Fanni, Mudik Fanni, Ostrosics Réka, Várdaróci Gréta 4. hely
UP 1 basic női egyéniben, Várdaróci Gréta 6. helyen végzett.
Sportaerobik felnőtt
Egyéni:
Jenna Eggenstein 2. hely
Bali Dániel 1. hely
Páros:
Mazács Fanni és Bali Dani 1. hely

MEGOSZTÁS
HOZZÁSZÓLÁS
Legfrissebb
Úszás 2018. december 18.

Közel 100 érmet szereztek úszóink

2018. december 18.

Gyertek korizni!

Lövészet 2018. december 17.

Csonka Zsófia magabiztos sikere

Úszás 2018. december 12.

Kenderesi Tamás 12. lett a vb-n