Hírek

Elrajtolt a szombathelyi világbajnokság

Vízilabda

2018. augusztus 11.

Szombathelyen elrajtolt az év egyik legjobban várt pólós eseménye, a IV. FINA Férfi Ifjúsági Világbajnokság, amelynek megnyitóját beszédet mondott Vári Attila is.

Elrajtolt a szombathelyi világbajnokság

Alighogy véget ért a 33. Európa-bajnokság Barcelonában, augusztus 11. és 19. között Szombathelyre szegeződik a vízilabda-társadalom figyelme, ahova a 2013-as Junior-világbajnokság után visszatérnek a magyar vízilabdázás reménységei, ezúttal az ifjúsági korosztály kiválóságai. Rendhagyó módon ezúttal négy csoportban húsz nemzet közel háromszáz sportolója képviselteti magát a világversenyen: az európai (8), az afrikai (2), az ázsiai (3), az amerikai (5), és az óceániai (2) kontinens legjobbjai. Nevezetesen Argentína, Ausztrália, Brazília, Dél-Afrika, Egyesült Államok, Egyiptom, Görögország, Horvátország, Kanada, Kína, Kolumbia, Magyarország, Montenegró, Olaszország, Oroszország, Spanyolország, Szaúd-Arábia, Szerbia, Új-Zéland, és Üzbegisztán válogatottja.
 

Az ifjúsági-válogatott világbajnoki csapata
Kapusok: Grieszbacher Márk (KSI), Korom Dániel (Vasas) 
Mezőnyjátékosok: Baksa Benedek (UVSE), Bóbis Botond (KSI), Csorba Tamás (BVSC), Dala Döme (UVSE), Ekler Bendegúz (AVUS), Fekete Gergő (Debrecen), Fodor Olivér (BVSC), Schmölcz Norman (KSI), Szeghalmi Zsombor (Szolnok), Szieben László (UVSE), Vékony Ákos (KSI)
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot) 
 
A program

AUGUSZTUS 11. 
SELEJTEZŐK 

9.30 Dél-Afrika-Brazília 
10.50 Ausztrália-Montenegró 
12.10 Argentína-Oroszország 
13.30 Olaszország-USA 
15.05 Új-Zéland-Horvátország 
16.25 Spanyolország-Kanada 
18.10 Magyarország-Kína 
19.30 Kolumbia-Szaúd-Arábia

AUGUSZTUS 12. 
SELEJTEZŐK 

9.30 Kína-Argentína 
10.50 Horvátország-Olaszország 
12.10 Üzbegisztán-Új-Zéland 
13.30 Szaúd-Arábia-Spanyolország 
15.30 Szerbia-Kolumbia 
16.50 Montenegró-Dél-Afrika 
18.10 Egyiptom-Ausztrália 
19.30 Görögország-Magyarország 

AUGUSZTUS 13. 
SELEJTEZŐK 

9.30 USA-Horvátország 
10.50 Olaszország-Üzegisztán 
12.10 Kanada-Szaúd-Arábia 
13.30 Spanyolország-Szerbia 
15.30 Brazília-Montenegró 
16.50 Dél-Afrika-Egyiptom 
18.10 Oroszország-Kína 
19.30 Argentína-Görögország

AUGUSZTUS 14. 
SELEJTEZŐK 

9.30 Szerbia-Kanada 
10.50 Kolumbia-Spanyolország 
12.10 Egyiptom-Brazília 
13.30 Ausztrália-Dél-Afrika 
15.30 Görögország-Oroszország 
16.50 Üzbegisztán-USA 
18.10 Új-Zéland-Olaszország 
19.30 Magyarország-Argentína

AUGUSZTUS 15. 
SELEJTEZŐK 

9.30 Brazília-Ausztrália 
10.50 Egyiptom-Montenegró 
12.10 Görögország-Kína 
13.30 USA-Új-Zéland 
15.30 Üzbegisztán-Horvátország 
16.50 Kanada-Kolumbia 
18.10 Szerbia-Szaúd-Arábia 
19.30 Oroszország-Magyarország

AUGUSZTUS 16. 
KVALIFIKÁCIÓS KÖR 

9.30 A4-D5 (G41) 
11.00 B4-C5 (G42) 
12.30 A5-D4 (G43) 
14.00 B5-C4 (G44) 
15.30-A2-D3 (G45) 
17.00 B2-C3 (G46) 
18.30 A3-D2 (G47) 
20.00 B3-C2 (G48)

AUGUSZTUS 17. 
NEGYEDDÖNTŐK 
TÓFÜRDŐ 

9.30 G41 győztese-G42 győztese (G50) 
11.00 G43 győztese-G44 győztese (G52) 
12.30 G45 vesztese-G46 vesztese (G53) 
14.00 G47 vesztese-G48 vesztese (G54) 
15.30 C csoport győztese-G47 győztese (G57) 
17.00 D1-G48 győztese (G58) 
18.30 A1-G46 győztese (G55) 
20.00 B1-G45 győztese (G56)
FEDETT USZODA 
9.30 G41vesztese-G42 vesztese (G49)
12.10 G43 vesztese-G44 vesztese (G51)

AUGUSZTUS 18. 
KÖZÉPDÖNTŐK 
TÓFÜRDŐ 

9.30 G49 vesztese-G51 vesztese (G59) 
11.00 G49 győztese-G51 győztese (G60) 
12.30 G50 vesztese-G52 vesztese (G61) 
14.00 G50 győztese-G52 győztese (G62) 
15.30 G53 vesztese-G54 vesztese (G63) 
17.00 G53 győztese-G54 győztese (G64) 
18.30 G55 győztese-G57 győztese (G67) 
20.00 G56 győztese-G58 győztese (G68)
FEDETT USZODA 
9.30 G55 vesztese-G57 vesztese (G65)
12.10 G56 vesztese-G58 vesztese (G66)

AUGUSZTUS 19. 
DÖNTŐK 
12.15 G65 vesztese-G66 vesztese 
13.45 G65 győztese-G66 győztese 
15.15 G67 vesztese-G68 vesztese (Bronzmérkőzés) 
16.45 D67 győztese-G68 győztese (Döntő)
EREDMÉNYHIRDETÉS

MEGOSZTÁS
Legfrissebb
Atlétika 2020. szeptember 29.

Varga Eszter sikerei a fővárosból

2020. szeptember 28.

Aktuális heti versenyek

Lövészet 2020. szeptember 28.

Közel volt a dobogó Csonka Zsófinak

Kézilabda 2020. szeptember 28.

Hétvégén a kézis lányok is megmérkőztek

2020. szeptember 25.

Ma az edzőket ünnepeljük