Hírek

Sikeres öt év után búcsúzik a diákbajnokság

2018. október 31.

Október utolsó hétvégéjén immár tizennegyedik alkalommal rendezték meg az Összmagyar Nemzeti Diákbajnokságot, amelynek a korábbi nagy sikereknek köszönhetően ötödik alkalommal adott otthont Pécs városa.

Sikeres öt év után búcsúzik a diákbajnokság

A másfél napos programon a korábbi éveknél ezúttal jóval kevesebb, de még így is csaknem száz határon túli magyar fiatalt látott vendégül szervezőként a PSN Zrt és Pécs városa. A sportolók Felvidékről, Délvidékről, Kárpátaljáról és Erdélyből érkeztek. Az eseményekre kilátogató nézők minden helyszínen nagy csatákat láthattak, az asztaliteniszezők, a kézilabdázók és a sakkozók között is számos kimagaslóan tehetséges fiatal mérte össze tudását.

A program ötletgazdái, az Aranycsapat Alapítvány elnöke, Kű Lajos és Gyólai Zoltán örömüket fejezték ki, hiszen újra emlékezetes hétvégét tölthettek együtt a diákok, akik a sportprogramok mellett a Zsolnay Kulturális Negyedbe is ellátogathattak.

Az eredményhirdetést követően az olimpiai ezüstérmes labdarúgó megköszönte Pécs város polgármesterének, dr. Páva Zsoltnak és a rendező PSN Zrt.-nek a munkát, amellyel színvonalas rendezvényt szerveztek, majd búcsúzóul azt is elárulta, hogy jövőre Székesfehérvár várja majd az Összmagyar Nemzeti Diákbajnokságon indulókat.

 

Eredmények:

Sakk

Általános iskolás fiúk:

alsó tagozat:

  1. helyezett: Sabó Márkó
  2. helyezett: Kincses Kristóf
  3. helyezett: Csaplár Bálint

felső tagozat:

  1. helyezett: Csémy Dávid (Szentpéter, Felvidék)
  2. helyezett: Csémy Pál
  3. helyezett: Csémy Dániel

Általános iskolás lányok:

  1. helyezett: Klenkó Éva Borbála
  2. helyezett: Kelemen Panna (Délvidék)
  3. helyezett: Győry Zsófia

Középiskolás lányok:

  1. helyezett: Nagy Mélykúti Katalin (Délvidék)

Középiskolás fiúk:

  1. helyezett: Jóba Árpád (Komárom)
  2. helyezett: Sárközi Szabolcs (Komárom)
  3. helyezett: Vinczencz Péter (Komárom)

Női kézilabda:

HSK Guta – Cseh Károly Általános Iskola, Ada    25-25

HSK Guta – Cseh Károly Általános Iskola, Ada    19-20

  1. helyezett: Cseh Károly Általános Iskola, Ada
  2. HSK Guta

Gólkirálynő: Kovács Flóra, Ada, 22 gól

Legjobb kapus: Szántó Anna, Guta

Legjobb játékos: Mrksity Jovana , Ada

 

Asztalitenisz:

Leány egyéni 1. korcsoport:

  1. helyezett: Adorján Csilla (Marosvásárhely)
  2. helyezett: Weisz Zsófia (Marosvásárhely)
  3. helyezettek: Kiss Tamara (Felvidék) és Golity Teodóra (Délvidék)

Fiú egyéni 1. korcsoport:

  1. helyezett: Karácsony Dániel (Székelyudvarhely)
  2. helyezett: Lackó Bálint (Felvidék)
  3. helyezettek: Kiss Bene (Székelyudvarhely) és Papp Tétény (Marosvásárhely)

Leány egyéni 2. korcsoport:

  1. helyezett: Nagy Viktória (Kárpátalja)
  2. helyezett: Téglás Panna (Felvidék)
  3. helyezettek: Szigeti Fanny (Felvidék) és Agárdi Anna (Kárpátalja)

Fiú egyéni 2. korcsoport:

  1. helyezett: Sánduly Levente (Székelyudvarhely)
  2. helyezett: Jenei Barnabás (Székelyudvarhely)
  3. helyezettek: Balázs Csaba és Vetési Norbert (mindketten Székelyudvarhely)

 

Kapcsolódó galéria
2018. október 31. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság 2018, Pécs
MEGOSZTÁS
HOZZÁSZÓLÁS
Legfrissebb
Úszás 2018. december 18.

Közel 100 érmet szereztek úszóink

2018. december 18.

Gyertek korizni!

Lövészet 2018. december 17.

Csonka Zsófia magabiztos sikere

Úszás 2018. december 12.

Kenderesi Tamás 12. lett a vb-n