Háromból három arany

Atlétika

2019. április 9.

A PSN Zrt. Sportiskola atlétika szakosztályát három sportoló képviselte a 9. Kikelet Félmaratonon, Baján, ahol mindhárom pécsi futó az élen végzett.

Nagyon jól sikerült a bajai verseny a PSN Zrt. futóinak, a hölgyek 10 kilométeres mezőnyében Varga Eszter kemény kezdéssel már a negyedik kilométert követően magabiztosan vezetett a tavalyi győztes előtt és ezt az előnyt a verseny végéig növelni is tudta, így új egyéni csúccsal szakította át a célszalagot. A férfiak 10 kilométeres megmérettetésén a visszatérő Kiss Dávid okos és taktikus futásával jól beosztotta az erejét, majd a véghajrát követően 6 másodperces előnnyel ért célba. A 21 kilométeres mezőnyben a hölgynél Elek Zita nem talált legyőzőre. A pécsi sportoló rögtön a táv elején az élre állt, szorosan követte a bajai triatlonos fiúkat, a táv második felében viszont egyedül küzdött az idővel és a kilométerekkel és végül több mint 2 perccel megdöntötte saját egyéni rekordját és átvehette a leggyorsabbnak járó aranyérmet.