1 verseny = 35 érem

Úszás

2019. május 13.

Hétvégén rendezték Kaposváron az 51. Csik Ferenc Emlékversenyt, amely az országos bajnokság tesztversenye is volt egyben. 30 egyesület több mint 500 rajttal vett részt a megmérettetésen.

A PSN Zrt. Sportiskola Úszószakosztálya 34 versenyzővel vett részt a versenyen. 16 arany-, 6 ezüst- és 13 bronzérem volt az egyesület mérlege.

A verseny komolyságát mutatja, hogy Jászó Ádám a 100 méter gyorsúszás döntőjében hatalmasat csatázott a junior Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes Németh Nándorral és az ifjúsági olimpiai bajnok Grátz Benjáminnal. A 3. helyezés ebben az esetben ráadásul különdíjat is ért az abszolút kategóriában. A nőknél ugyancsak 3. helyezett lett abszolút kategóriában Péter Virág. Nem csak a nagyobbak remekeltek, a legkisebb korosztály képviselői is rajtkőre álltak. A számos érem mellett Szedlák Noé elhozhatta korosztályának legeredményesebb versenyzője címet, ezzel jelezve, hogy biztosított az utánpótlás a szakosztályban.

Hegedűs Levente: 1 arany, 1 bronz

Jászó Ádám: 1 arany, 1 bronz (100 méter gyors abszolút kategória 3. helyezett)

Kárpáti Dalma: 1 arany, 1 ezüst, 1 bronz

Péter Virág: 1 arany, 1 bronz (100 méter gyors abszolút kategória 3. helyezett)Pónya Botond: 1 bronz

Scharre Alexandra: 1 ezüst

Séner Martin: 2 arany, 1 bronz

Szabó Patrik: 3 arany

Szedlák Noé: 4 arany, 1 ezüst (korosztályos legjobb úszó díj)

Várnai Petra: 1 arany

PSN 4x 50 méteres MIX váltó Bronz érem (Szedlák Noé, Gungl Erik, Várnai Petra, Hajnal Lia)