Pécsiek a kis pólósok nagy olimpiájának bajnokai

Vízilabda

2019. június 22.

A PSN Zrt. Sportiskola U11-es gárdája nyerte a Lignanoban megrendezett HaBaWaBa versenyét.

Az Adriai-tenger egyik legkedveltebb üdülőhelyén, az olaszországi Lignanoban vesznek részt a PSN Zrt. Sportiskola vízilabdázói egy nemzetközi tornán, amely a sportértéke mellett a csapatépítés szempontjából is igen fontos.

A „Happy Baby Water Ball” kifejezésből alkotott mozaikszó a vízben örömmel labdázó gyermekekre utal, amely nagyon jól leírja az esemény hangulatát és célját, hiszen fantasztikus napokat tölthetnek el a pécsi gyerekek Olaszországban. Az eseményre a világ minden pontjáról érkeztek 6-11 éves pólósok, a HaBaWaBa nemzetközi fesztivált sokan a kis vízilabdázók nagy olimpiájának tartják.

A pécsi fiatalok 127 nemzetközileg is kiemelkedő együttest megelőzve nyerték meg a legfontosabb, utánpótlás számára kiírt tornát!

A fiatalabb korosztály is nagyon nagy sikert ért el, az U9-es együttes a silver ágon lett második, összesítésben pedig a tizedik helyen végzett, a torna végén pedig együtt ünnepelte a két pécsi csapat az U11-es gárda sikerét a medencében.