Sikeres volt a téli felkészülés a triatlonban

Triatlon

2020. január 24.

A PSN Zrt. triatlon szakosztályának tehetségei eddig két megmérettetésen tesztelték januárban a téli felkészülésük alatt szerzett gyakorlatot, a bonyhádi téli felkészülési versenyen, és az idei fedettpályás szezon első versenyén, a Budapest-bajnokságon.

Bonyhádon az idei év első felkészülési versenyének fővonala az aquatlon (futás-úszás) volt, ahol szakosztályunk 15 versenyzőt indított, két edzőnk Tarnóczi Tamás és Tóth Szilárd kíséretében. A csapat nagy részét az utánpótlás csoport tette ki, akiknek ez volt az első állomása egy háromversenyes sorozatban, emellett két elit versenyzőnk is részt vett a sporteseményen tesztedzés gyanánt.

Az eredmények magukért beszélnek, a téli felkészülés gyümölcsöző következményeként kimagaslóan jó időeredmények és egyéni csúcsok születtek. Versenyzőink szinte minden korosztályban a dobogón végeztek.

Rhone Richard -újonc2 1.

Január 18-án a fedettpályás bajnokságra utazott a csapatunk, ahol az elmúlt évekhez hasonlóan egy 3000 méteres síkfutó versennyel tesztelték le a résztvevők téli felkészülésben végzett munkáját. Az atléták között versenyezve és általuk gyorsabb tempóra ösztönözve eddig minden évben új egyéni rekordokkal sikerült kezdeni az évet. Szerencsére idén is hasonlóan megtérülő volt a sok téli edzés. Először a női csapat rajtolt, ahol három versenyzőnk – Sárszegi Noémi, Hangya Adrienn és Soós Fanni – is érdekelt volt a viszonylag szerény, 13 fős atléta mezőnyben. Noémi minden üldözőjét maga mögé utasítva hatalmas egyéni csúcsot produkált (10 p. 20 mp.), így 2. helyen végzett, míg mögötte Adrienn célfotóval maradt le a dobogóról, de szintén egyéni csúcsot döntve (10 p. 22 mp.). Fanni szorosan követte a dobogóért harcolókat, és az 5. helyen ért célba.

A férfiak versenyében jóval népesebb mezőny gyűlt össze, ezért három futamot is rendeztek. A 34 fős rajtsereg legerősebb 12 indulója Bicsák Bencével együtt az utolsó futamban indult, aki szenzációs, 8 perc 07 másodperces idővel ért be a célba, és óriási fölénnyel megnyerte a versenyt. Ezzel az egyéni legjobbját 10 másodperccel feljavítva már az atléták nemzetközi mezőnyében is jónak számító idővel rendelkezik. Ez a hatalmas fejlődés nagy bizakodásra adhat okot, hiszen az előző triatlon szezonban is kevesen tudtak nála jobban futni a teljes olimpiai mezőnyt figyelembe véve.