Virágzó szezonnyitás az atlétáknál

Atlétika

2020. július 13.

Az elmúlt két hétben kiváló eredményeket produkáltak a PSN Zrt. atlétái, akik az intenzív edzések hosszú kihagyása után Szekszárdon, Budapesten, Veszprémben és Gödöllőn is megmérettettek.

Július 3-án és 4-én a Szekszárdi Atlétikai Centrumban és az MTK Budapest Lantos Mihály Sportközpontban versenyeztek a sportolóink. A szekszárdi megmérettetésen Brunner Hugó elsőéves ifiként, 2 hónap teljes betegség miatt való leállás után 693 cm-es eredményével első helyezést ért el. Garamvölgyi Petra 100 méteres egyéni csúcsával hangolódott másnapra, a fővárosi versenyére, 12,7 másodperccel vitte a prímet, emellett Kárpáti Enikő Kata magas- és távolugrásban is a dobogó legfelső fokát foglalta el.

Szekszárd Város Nyílt Versenye eredmények, korosztályos helyezésekkel:

Brunner Hugó távolugrás: 693 cm (1. hely) - egyéni csúcs

Garamvölgyi Petra 100 m: 12,70 mp (1. hely) - egyéni csúcs

Kárpáti Enikő Kata magasugrás: 168 cm (1. hely), távolugrás 552 cm (1. hely)

Erát Kristóf 100 m: 11,48 mp (4. hely), 200 m: 23,48 mp (2. hely) - mindkét eredmény egyéni csúcs

Erát Dalma 100 m: 13,06 mp (3. hely), távolugrás: 525 cm (2. hely) - mindkét eredmény egyéni csúcs

Dobos Tamara 100 m: 13,56 mp (6. hely) - egyéni csúcs

Rab Ákos 200 m: 23,49 mp (3. hely)

Borhy Anna 100 m: 13,70 mp (2. hely)

Szombaton Budapesten folytatták a fiatalok, az MTK Budapest Felkészülési Versenyen, ahol Farkas Bence idei első szabadtéri 200 m-es futásán 21.62 másodpercet produkált 4-es pályán, első befutóként.

Ugyanezen a napon Kárpáti Enikő női magasugrásban 172 cm-es eredménnyel az 5. helyen végzett.

Garamvölgyi Petra és Borhy Anna női rúdugrás versenyszáma jelentős csúszással, késő estig húzódott, szúnyoginvázió közepette. Petra 380 cm-es eredménnyel 3., Anna 350 cm-es eredménnyel a 6. helyen végzett.

Július 9-én az Egyéni csúcsok versenysorozatának II. fordulóját tartották Veszprémben, az Egyetemi Stadionban, ahol a 2002-es születésű Farkas Bence férfi 200 méteres számban 21.54 másodperccel nyerte el a mezőny legjobb idejét.

Hétvégén pedig a Gödöllői EAC Ugrónap keretében mérhették össze tudásukat az atlétika szerelmesei, a Szent István Egyetem GEAC dobópályáján. A sportnap legnagyobb távolba ugrását Brunner Hugó mutatta be, ami ugyan sajnos nem volt érvényes, de a versenybírák által lemért 738 cm-es ugrás a jövőre nézve rendkívül bíztató. A 2004-es születésű fiú legnagyobb érvényes ugrásával, 670 cm-rel nyerte a férfi távolugró versenyt.

A hosszú versenynap, a 16 fokos hőmérséklet-különbség és a folyamatosan irányt változtató, erős szél ellenére több sportolónk is helytállt ezen a napon.