Lehengerlő triatlonos sikerek Ajkáról

Triatlon

2020. október 1.

Szeptember utolsó hétvégéjén Ajkán állomásoztak triatlonistáink, ahol a Duatlon Rövidtávú (10 km futás – 40 km kerékpár - 5 km futás) Országos Bajnokságon vettek részt.

A csapat nagyon eredményes versenyt zárt, négy bajnoki címet és sok dobogós helyezést szerezve. A rövidtávú bajnokság mellett az egészen fiataloktól junior korcsoportig duatlon ranglista versenyt is rendeztek. AZ UP versenyek kezdődtek legkorábban, a nap zárása pedig a női és férfi országos bajnokság volt.

A szereplést a PSN Zrt. újonc sportolói kezdték meg Ziener Zalán és Makkos Szabolcs személyében, Zalán az újonc 1. kategóriában lett 11., míg Szabolcs újonc 2.-ben 17.

Gyermek leányok mezőnyében, jó versenyzéssel Makkos Enikő 12., Mudra Málna 13., Karácsony Lilla 24. lett.

Serdülő leány induló is volt a csapatban, Bódis Gréta a 18. helyet foglalta el.

Az ifjúsági mezőnyben már sprinttávon indultak triatlonistáink. A népes mezőnyben Rankasz Bora 6., Esztergomi Zsófia 7., Sohár Anna 11. helyen végzett. A fiúk ifjúsági mezőnyében Gyöngyi Kristóf 9. lett.

A felnőtt mezőnyben sprinttávon indult Csontos Armand, és a dobogó 2. helyét foglalta el. Az OB versenyszámaiban felnőtt mezőnyben Tarnóczi Tamás 14. lett. A felnőtt női kategóriában mind egyéniben mind csapatban is PSN-es sikerek születtek. A női abszolút versenyben magabiztos, jó versenyzéssel hódította el a dobogó legfelső fokait két versenyzőnk. Sárszegi Noémi első, Molnár Sára pedig második helyen végzett, míg Adrián Dorottya kategóriájában 2. lett. A három versenyző együttes eredménye pedig a csapatbajnoki aranyat jelentette szakosztályunknak. A szeniorok versenyében Maróti Vilmos győzelemmel zárt a korcsoportjában. Nógrádi Balázzsal és Tóth Szilárddal kiegészülve pedig itt is a PSN nyerte a csapat aranyérmet.