A magyar sport napja

2024 május 06

Május 6-a, a magyar sport napja. A dátum kiválasztása nem véletlen, hiszen 1875-ben a Magyar Athletikai Club ezen a napon rendezte a kontinens első szabadtéri sportversenyét Budapesten. Az első magyar sport napját 2000-ben rendezték meg hazánkban.

A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola a régió meghatározó sportszervezete, mind az utánpótlását, tömegbázisát, mind pedig kiemelt sportolóinak szereplését tekintve. Egyesületünk 14 sportiskolai és 1 szabadidősport szakosztályában összesen 1500-an sportolnak, valamint 14 létesítmény üzemeltetője a PSN Zrt. 2023-ban sikeresen rendeztük meg a  44. Tour de Hongrie 3. szakaszát, az 56. Mecsek Rallye-t, a Triatlon Utánpótlás és Váltó Országos Bajnokság és Sprint Távú Amatőr Kupát, de vízilabdában is rendeztünk nyolcas döntőt.

A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola és Pécs Megyei Jogú Város Tour de Hongrie Pécs szakasza nyerte el a Rendezvény-esemény kategóriában az idei Városmarketing Gyémánt Díjat. A tavalyi sikernek köszönhetően az idei évben az ötnapos versenysorozat utolsó, legfontosabb állomása lesz Pécs. A város és a PSN Zrt. május 11-12-én kétnapos Bike Weekendet szervez. Szombaton hagyományteremtő céllal regionális pump track verseny lesz Tüskésréten, valamint közösen gurulhatnak be a város három pontjáról a Széchenyi térre a bringások. Az óvodások is kerékpárra pattannak, a trialosok is csatlakoznak a programokhoz. Vasárnap lesz a II. Zsolnay-kupa és egy e-bike futam, akik – akárcsak a nagyok – az állatkertnél érnek be a célba. Az egyetem, az egyházmegye, valamint a város nemzetiségei is flashmobbal, valamint egyedi produkciókkal készülnek Pécs több pontján. A Széchenyi téren pedig óriáskivetítőn követhetik a szombati és a vasárnapi futamot is.

Az egész világ már Párizsra koncentrál. Sportolóink közül Jászó Ádám 100 méter háton és 4X100-as férfi gyorsválóban olimpiai kerettag, a triatlonos Bicsák Bence még küzd a kvótáért, Csonka Zsófia azonban vállsérülés miatt nem lehet ott Párizsban. A paralimpián három sportolónk képviseli hazánkat. Úszónk, Konkoly Zsófia 4, Iván Bence pedig 1 versenyszámban indul, de Mocsári Bence paratriatlonistának is szurkolhatunk majd Párizsban.