Hőségben állták a sarat az atléták

Dátum:: 2021 június 20546 szó2.7 perc átlagos olvasási idő

Június 17-én és 18-án tartották a pécsi PVSK pályáján az U16 és U14 Atlétikai Bajnokság DNY terület – 2. fordulóját. A nyári meleg kihívásainak ellenére a versenyen részt vevő PSN-es atléták szép eredményeket értek el.

– A hatalmas hőség ellenére utánpótlásunk bizonyította felkészültségét. Rengeteg egyéni csúcs született a kétnapos verseny során, kilencszer állhattak dobogóra fiataljaink. A verseny a sok szép eredmény közül is kiemelkedett Kossár András, Németh Péter, Jakab Anna, Kovács Zoltán, Nagy Lujza, Vajda István, Gyimesi Rudolf, Pánovics Máté, Elekes Natália és Gyöngyös Ivett teljesítménye – mondta Ferenczi Imre, szakosztályvezető.

A PSN Zrt. sportolóinak eredményei:

 Fiú 600 méter: Németh Péter András – 3. helyezés (1:52.38)

Fiú 80 méter gát (0.76/8): Kossár András Koppány – 3. helyezés (14.18)
Sándorfy Tamás Ágost – 4. helyezés (20.48)

Fiú Magasugrás: Sándorfy Tamás Ágost – 4. helyezés (1.25)

Fiú Távolugrás: Kossár András Koppány – 6. helyezés (4.60)
Sándorfy Tamás Ágost – 10. helyezés (3.80)

Fiú súlylökés (3kg): Kossár András Koppány – 4. helyezés (7.7 5)
Pál Barnabás – 7. helyezés (7.86)

Leány magasugrás: Nagy Nikolett – 9. helyezés (1.15)

Leány távolugrás: Szilágyi Abigél – 14. helyezés (2.98)

Leány súlylökés (2kg): Jakab Anna – 6. helyezés (8.54)

Leány diszkoszvetés (0,75kg): Jakab Anna – 1. helyezés (18.65)

Leány kalapácsvetés (2kg): Jakab Anna – 2. helyezés (23.29)

Leány gerelyhajítás (500gr): Nagy Nikolett – 6. helyezés (14.17)
Szilágyi Abigél – 8. helyezés (11.70)

Férfi 100 méter: Kovács Zoltán – 2. helyezés (11.36)

Férfi 200 méter: Kovács Zoltán – 2. helyezés (23.19)

Fiú 100 méter: Vajda István Vajk – 6. helyezés (12.54)
Gyimesi Rudolf Bertalan – 8. helyezés (13.42)
Miklós Márk – 9. helyezés (13.43)
Udvarácz Zorán – 10. helyezés (13.57)
Kulik Levente – 16. helyezés (15.39)

Fiú 300 méter: Pánovics Máté – 6. helyezés (41.10)

Fiú magasugrás: Gyimesi Rudolf Bertalan – 2. helyezés (1.62)
Udvarácz Zorán – 7. helyezés (1.43)
Pánovics Máté – 8. helyezés (1.39)
Vajda István Vajk – 9. helyezés (1.30)

Fiú távolugrás: Vajda István Vajk – 4. helyezés (5.35)
Pánovics Máté – 6. helyezés (4.91)
Gyimesi Rudolf Bertalan – 8. helyezés (4.75)
Kulik Levente – 12. helyezés (3.68)
Vástyán Kadosa – 13. helyezés (3.44)

Fiú súlylökés (4kg): Erdélyi Levente – 9. helyezés (8.17)

Fiú gerelyhajítás (600gr): Miklós Márk – 5. helyezés (22.92)

Leány 100 méter: Elekes Natália – 9. helyezés (14.50)

Leány 300 méter: Elekes Natália – 5. helyezés (47.74)

Leány 1500 méter: Nagy Lujza – 2. helyezés (5:01.00)

Leány 80 méter gát (0.76/8.00): Gyöngyös Ivett – 7. helyezés (15.41)

Leány magasugrás: Varga-Latrompette Liza – 8. helyezés (1.25)
Uszléber Adél – 10. helyezés (1.20)

Leány rúdugrás: Gyöngyös Ivett – 2. helyezés (1.80)

Leány távolugrás: Uszléber Adél – 11. helyezés (4.47)
Elekes Natália – 19. helyezés (4.11)
Varga-Latrompette Liza – 20. helyezés (3.79)
Griffaton Viktória – 21. helyezés (3.75)
Nagy Gyöngyi Ágnes – 24. helyezés (3.46)

Leány Gerelyhajítás (500gr): Varga-Latrompette Liza – 6. helyezés (24.23)

Gratulálunk mindenkinek!