Youth Waterpolo Carneval 2024

2024 április 09

Nyolc csapat részvételével rendezték meg Szombathelyen a Youth Waterpolo Carneval (YWPC) elnevezésű utánpótlástornát, amelyen a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola a 2009-2010-es születésű játékosokból álló együttesével vett részt. A torna végeredménye: 1. UVSE 2. Galatasaray 3. FTC 4. AVUS 5. Kranj 6. Kecskemét 7. Sopron 8. Pécs

SZAKMAI BESZÁMOLÓ

Gyerek korosztály YWPC torna Szombathely

Korosztály: Gyerek (2009-2010)

Időpont: 2024.03.25.-2024.03.28.

Helyszín: Szombathely

 AZ EDZŐTÁBORBAN RÉSZTVEVŐK NÉVSORA

NÉVSOR
JÁTÉKOSOK SZÜLETÉSI ÉV
1 Huber Zsombor 2009
2 Sárközi Balázs 2009
3 Imre Ármin 2009
4 Becsei Bende 2009
5 Szabó Dániel 2009
6 De Blasio Massimo 2010
7 Dömös Zsiga 2009
8 Horváth Márk 2010
9 Csepregi Zsombor 2010
10 Belső Gergő 2010
11 Varga Magor 2009
12 Nagy Zsolt 2009
13 Hódosi Balázs 2010
14 Salamon Vencel 2010
15 Jezerniczky Zalán 2010
EDZŐI STÁB
Balázs Bence edző
Török Viktor edző
Kovács Krisztián edző
Összesen: 18 fő

 

AZ EDZŐTÁBOR SZAKMAI CÉLJAI

  • Felkészülés az országos bajnokság további fordulóira
  • Csapatépítés
  • Gyakorlási lehetőség a fiatalabb játékosok számára

A TORNA RÉSZLETES PROGRAMJA:

2024. március 25-én indultunk Szombathelyre, ahol másnap délelőtt kezdődtek a mérkőzések. A csoportunkban a Szlovén Kranj, a Kecskemét és az UVSE együtteseivel játszottunk.

Először a Kranj csapata ellen ugrottunk medencébe, és végül 8-6 arányú vereséget szenvedtünk. A mérkőzésen sajnos sok helyzetünk kimaradt és hátul is voltak hibáink, így nem tudtunk pontot szerezni. Délután a Kecskemét ellen játszottunk, ahol szintén hasonlóan alakult a játék képe és 8-3 aranyú vereség lett az eredménye. Mind a két mérkőzésen büntetőket és ziccereket hibáztunk és a kapusteljesítmény sem volt sajnos magas szintű. Másnap délelőtt a későbbi tornagyőzes UVSE várt ránk. A mérkőzés első felében jól tartottuk magunkat azonban a második félidőre elfogyott az energiánk és 16-6 arányban alul maradtunk. Csoport negyedikként a másik csoport első helyezettjével találkoztunk délután, az AVUS csapatával. Sajnos fa kapusteljesítmény szinte értékelhetetlen volt a mérkőzésen és ez meghatározta már az elején a mérkőzés képét, valamint rányomta bélyegét a játékunkra, így végül 14-5 aranyú vereséggel jöttünk ki a medencéből.

Másnap délelőtt újra a Szlovén Kranj ellen mérkőztünk meg és ahol 12-6-os vereséget szenvedtünk, a mérkőzés hasonlóan alakult az előzőhöz képest. Végül a Sopron ellen játszottuk az utolsó mérkőzést, itt már a fáradtság látszódott srácokon és csalódottak is voltak az eredmények miatt, ami meg is látszott a mérkőzésen. 14-5 lett a találkozó vége a Sopron javára.
Összességében látható volt, hogy a kisebb pálya nem igazán kedvezett nekünk, mert a fizikális játék volt főszerepben és a kisebb termetű játékosainknak ez nem igazán feküdt. A kapusteljesítmény az egész tornán kifejezetten gyengére sikeredett ez alapvetően meghatározta a mérkőzések kimenetelét. Emellett a támadásaink hatékonyága sem volt megfelelő, sok kihagyott büntető és ziccer jellemezte szinte az összes mérkőzésünket. Ami pozitívum, hogy a fiatalabbak és azok, akik kevesebb játéklehetőséget kapnak a bajnokág során sokat tudtak játszani a tornán, és kifejezetten biztató játékot produkáltak jónéhányan. Az eredmények ellenére hasznos meccseken vagyunk túl, rengeteget tudunk ezekből a hibákból tanulni és láttuk a hiányosságainkat is.

Köszönjük a lehetőséget a PSN Zrt.-nek. Hajrá Pécs!

 Török Viktor, Balázs Bence, Kovács Krisztián