Új csapata ellen is bizonyított a szerb kosaras
A 23 éves, 178 cm magas szerb válogatott hátvéd, Nevena Jovanovics 1+1 esztendős leigazolásával a PEAC-Pécshez megérkezett az utolsó hiányzó láncszem, azaz kiszemelt mezőnybeli légiós kosárlabdázó is.
Nevena Jovanovics az előző idényben a Partizan Galenikával bajnok és Adria Liga-győztes lett, és tagja volt a nyári Eb-n 4. szerb válogatottnak, amelyben meccsenként közel egy félidőt játszott, 3,8 pontot és 2,4 lepattanót átlagolt.
A Partizan hátvédjeként az Adria Ligában 22 játékperc során 8,7 pontos és 3,4 lepattanós átlagot ért el (a triplákat 42%-kal dobta), míg az Európa Kupában 3,8 pont és 1,5 lepattanó került a neve mellé.
Az elmúlt idényben az Adria Liga csoportkörében kétszer is ellenfélként került szembe a PEAC-Péccsel, mindkétszer győztes csapat tagjaként: a belgrádi 89-53-as sikerük során 13/6, a pécsi 76-64-es meccsen 5/3 pont fűződött a 9-es mezben pattogtató, jó védőjátékos és tripladobó hírében álló Jovanovics nevéhez.

