Sásdi uszoda alapkőletétel

2016 december 13

Közel ezer óvodás és iskolás gyermek úszásoktatását szolgálja a sásdi uszoda, ami a 2017-18-as tanévkezdésre készül el a baranyai városban.

Az ünnepélyes alapkőletételen Tiffán Zsolt, a térség országgyűlési képviselője elmondta, sokak közös munkájának eredménye, hogy Sásd bekerült a tanuszoda programba.  Dr. Boros Anita vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy a tanuszoda megépítése nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásnak minősül. Kozmann György sportért felelős helyettes államtitkár, olimpikon kiemelte, hogy nagyon fontos már gyerekkorban elkezdeni az úszásoktatást, hiszen éppen ebben a korban derülhet ki, kiből lehet valódi tehetség. Rab Győzőné polgármester asszony örömét fejezte ki a beruházás kapcsán, hiszen mint mondta, a mozgás öröme mellett egészségesebbek is lesznek a gyerekek. A tanuszodába a sásdi gyerekeken kívül a hegyháti járás óvodásait és iskolásait várják, emellett tanórán kívül és oktatási szünetekben a város lakossága számára is nyitva állnak majd a kapuk sőt, nyáron pedig strandként üzemelhet.