Világbajnokság, nemzetközi tornák: beindult az élet a vízilabdában

2022 augusztus 21

Még nem tértünk magunkhoz, hiszen péntek este világbajnok lett a Pécsi Sportiskolás Gaszt Roland csapatkapitány által vezetett magyar válogatott az U18-as FINA Vízilabda Világbajnokságon, Belgrádban, ahol a Sportiskola szakosztályvezetője, Lukács Gergely másodedzőként támogatta a csapatot.

Eközben Pécsen sem állt le a vízilabdás élet, hiszen péntektől vasárnapig 2008-as születésű gyerekeknek szervezett nemzetközi torna zajlik az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában. A hétvége során Egyiptomból, Békéscsabáról, Budapestről, Fehérvárról és Aradról is vendégül látunk csapatokat.

A mai napon javában zajlanak a mérkőzések, 16.00-kor döntő, 17.00-kor pedig eredményhirdetés zárja a háromnapos eseményt.

Jövő hétvégén, augusztus 26-28. szintén nemzetközi tornával folytatódik a program a 2009-es születésű sportolók számára, amelyre Egyipomtból, Szerbiából, Budapestről és Kaposvárról érkeznek majd a csapatok.

A PSN Zrt. Vízilabda szakosztálya vár minden szurkolót, érdeklődőt sok szeretettel a tornákra!

 

Fotó forrása és további képek: https://www.facebook.com/OlympicsWay