Beindult az élet a diáksportban
A 2017/2018-as tanév első napjaiban Faludi László, a PSN Zrt. diáksport-vezetője megtartotta a tanévnyitó értekezletet, amelyen az előző év értékelése mellett az előttünk álló tanév teendőiről és versenyeiről is szó esett.Az előző tanévben sok pécsi diák is kimagaslóan szerepelt a [...]
Kenderesi Tamás is ott lesz a véradáson
A PSN Zrt. Sportiskola olimpiai bronzérmes úszója, Kenderesi Tamás többször bizonyította, hogy ha szükség van rá, segít. Ezúttal a véradás fontossága mellett áll ki.Nyaranta minden évben csökken a véradások száma az év más időszakaihoz képest. Egy átlagos napon általában 1600-1800-an [...]
A döntőért játszik a Millennium
Magyar ellenfele lesz Vári Attiláéknak az elődöntőbenBár a Millennium mindkét csoportellenfele bejutott a legjobb nyolc közé, végül ez jelentette számukra a végállomást (legalábbis a felősházban), a Milánó a román Brenntag, a Galatasaray a nagyon erős Szentpétervár ellen maradt alul. Ott [...]
Közgyűlés összehívásáról is döntött a MOB elnökség
Kulcsár Krisztián vezetésével ülést tartott kedden délelőtt a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége.A testület közgyűlés összehívása mellett döntött a MOA-tanács illetve újabb MOB-bizottságok összetételéről, és gratulált a győri EYOF valamint a 17. FINA vb sikereihez is. Az elnökség 2017. október 14-e, [...]
Profiktól tanulták az amerikai foci alapjait
Július 10-14. között különleges nyári táborban vehetett részt közel negyven szerencsés diák.A különböző korosztályból érkező gyerekek a Széchenyi István Gimnázium Radnóti utcai telephelye és a Baptista Szeretetszolgálat jóvoltából egy héten keresztül profiktól tanulhatták meg az amerikai foci alapjait. Öt edző, [...]
Nagydobronyi focisták táboroznak Pécsett
Július 10. és 16. között Pécs városa a PSN Zrt.-vel együttműködve immár harmadik alkalommal lát vendégül kárpátaljai gyermekeket és kísérőiket. Kedden a Városháza közgyűlési termében köszöntötte dr. Páva Zsolt polgármester a delegációt, ezúttal a nagydobronyi labdarúgócsapat tagjai érkeztek a baranyai [...]
Szépen szerepeltek a pécsiek a Nemzeti Regattán
A hétvégén rendezték Magyarország településeinek vitorlás versenye, amelyre idén 38 csapat jelentkezett az ország legkülönbözőbb pontjairól. A versenyt az alsóörsiek nyerték, a pécsi egység a negyeddöntőből sajnos nem került tovább. Vasárnap késő délután ért véget a Nemzeti Regatta kapcsán, ami [...]
Megtartotta első ülését a MOB új elnöksége
Kulcsár Krisztián MOB-elnök vezetésével megtartotta első ülését a Magyar Olimpiai Bizottság május 2-án megválasztott új elnöksége. A grémium napirendjén több személyi kérdést is tárgyalt.Kulcsár Krisztián elmondta, telefonon gratulált a MOB elnökségének igazoltan távolmadaró tagjának, Aján Tamásnak, akit előző nap a [...]
Díszoklevéllel ismerték el a Sportiskola munkáját
Május 26-án a Magyar Sportok Házában tartotta küldöttgyűlését a Sportegyesületek Országos Szövetsége, amelyen két pécsi egyesületet is kitüntetett dr. Deutsch Tamás elnök.A közgyűlések napirendjének szokásos menete szerint ez alkalommal is szavazásra bocsátották a gazdasági, szakmai és elnökségi beszámolókat, ezek elfogadása [...]
Örömfutás és nagy tömeg a pécsi Vivicittán
Hét percen át rajtolt a 2017. évi pécsi Telekom Vivicittá mezőnye. Az idei Városvédő Futásra 3700 pécsi vagy környékbeli futó nevezett. Az egyéni indulók mellett iskolai csoportok, családok és baráti társaságok is nekivágtak az idei 3,2 km-s távnak. A verseny [...]










